Ciekawy rejon w Polsce – Puszcza Notecka

Wyprawa do lasu zawsze jest niezwykle relaksująca oraz odprężająca. Jeśli zatem chcielibyśmy pojechać na urlop, na którym moglibyśmy poczuć się w bliskości z naturą, spokojnie możemy skierować swe kroki w kierunku Puszczy Noteckiej. Ten drugi pod względem wielkości las w Polsce ma naprawdę wiele do zaoferowania. I jak okaże się poniżej nie tylko w kwestii drzew.

Gdzie przenocować? To pytanie zadaje sobie większość turystów, którzy przyjeżdżają do Puszczy Noteckiej. Teren ten jest nowym obszarem na turystycznej mapie kraju, dlatego baza noclegowa nie jest dobrze znana szerszej publiczności. Jeśli zastanawiamy się gdzie będziemy odbywać noclegi, Puszcza Notecka da nam na to szybką odpowiedź – szukaj z Meteorem. Wystarczy w pierwszej kolejności poszukać w Internecie, a zobaczymy, że potencjalnych miejsc noclegowych jest całkiem sporo, są one atrakcyjne cenowo i rozsiane na tyle mocno, że są w niemal każdej części puszczy.

Stare drzewa (stare jeśli chodzi o miarę wieku drzew) w Puszczy Noteckiej są rzadkością niestety. Z jednej strony można uznać to za spora stratę, z drugiej jako pouczającą przestrogę, która wskazuje wady w gospodarce leśnej. Jeden tylko rodzaj szkodnika, zniszczył swego czasu niemal połowę powierzchni puszczy. Nieliczne z ocalałych drzew, które obecnie są już całkiem wiekowe, można zobaczyć w Rezerwacie „Cegliniec”, w którym znajduje się zbiorowy pomnik przyrody (37 okazów). Prezentuje się on naprawdę okazale i majestatycznie.

Przemierzając puszczę, raczej mało kto myśli o zamkach. A jednak w Puszczy Noteckiej i na zamki można się „nadziać”. Jeden z nich mieści się w Szamotułach. Zamek ten, który jest całkiem dobrze zachowany mieści sobie muzeum. Możemy zobaczyć jak wyglądała magnacka rezydencja, oraz jak żyły niegdyś wyższe klasy społeczne. Ma ciekawą historię, która jest związana głównie z losem rodziny Górków oraz Szamotulskich. Możemy ponadto przenocować oraz zjeść coś dobrego w restauracji.

Jadąc w rejon Polski zwany Puszczą Notecką nie powinniśmy martwić się ani nudą, ani zakwaterowaniem, ani rozmaitością atrakcji jakie będziemy mieli okazję zobaczyć. Ten rejon Polski jest jak się okazuje bardzo przyjazny dla turystów, więc jest niemal pewne, że jeśli tutaj zawitamy, to zapewne niebawem chcieli będziemy powrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>