Ferie zimowe nad rzeką Liwą: Kwidzyn

Gdy jesień odchodzi w niepamięć i wielkimi krokami zbliża się zima, i bardzo niskie mroźne temperatury, taka pogoda bez wątpienia nie zachęca do wychodzenia z domu. Co jednak robić podczas ferii? Siedzenie w domu mija się z celem, a rozładowane stresem i nadmiernym przemęczeniem akumulatory same się nie naładują. Gdzie zatem pojechać, żeby trochę odpocząć od codziennych obowiązków w pracy i w domu, a jednocześnie zapewnić naszym dzieciom jak najwięcej rozrywki z gatunku dobrego oraz aktywnego wypoczynku? Baza noclegowa oraz zaplecze kulinarne w Polsce jest tak bogate, że ciężko od razu podjąć taką decyzję, ale bez wątpienia warto spróbować coś jednak znaleźć. Dobrym pomysłem wydaje się odwiedzenie podczas ferii zimowych Kwidzyna w województwie pomorskim [więcej na Wikipedii]. Tak jak w poprzednich latach władze miasta postanowiły zadbać o bogatą ofertę dla dzieci, i dla dorosłych, która składa się nie tylko z licznych propozycji jednostek samorządowych, ale również coraz częściej z opcji organizacji pozarządowych oraz wszelkiego rodzaju interesujących stowarzyszeń.

Bez wątpienia w ferie zimowe będzie tu w czym wybierać, może się zdarzyć, że czasu będzie zbyt mało, aby wszystko poznać, zobaczyć i doświadczyć. W trakcie ferii niemal wszystkie pracownie artystyczne stoją otworem dla młodszych i starszych dzieci. Można się w ten sposób nauczyć tańca albo śpiewu, rysunku lub malarstwa bądź też rzeźby. Dla chętnych są także organizowane lekcje gry na instrumentach czy lekcje recytacji poezji. Niemniej bogata jest oferta sportowa, a w niej zajęcia przez 6 dni w tygodniu na trzech olbrzymich salach. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Kwidzyn również oferuje noclegi [do obejrzenia w sieci Meteora] w bardzo przystępnych cenach, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grup przyjaciół oraz samotników, preferujących wyjazdy w pojedynkę. Kwidzyn to stare miasto z tradycjami, ale ofertę na zimowe ferie ma zdecydowanie nowoczesną i bardzo urozmaiconą. Bez względu na indywidualne preferencje i gusta, na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wystarczy się nieco rozejrzeć. Wielbiciele zabytków i ciekawostek historycznych wyjadą nasyceni wiedzą, a miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu wrócą do domu zmęczeni, ale szczęśliwi i zrelaksowani do granic możliwości. Pora się zatem pakować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>