Latarnia morska w Jarosławcu

W Jarosławcu znajduje się dosyć sporych rozmiarów latarnia morska, która naprawdę warto zobaczyć. Jest to dosyć duża atrakcja turystyczna, której wysokość to aż 33 metry. Warty wspomnienia jest również zasięg światła jakie tutejsza latarnia morska rzuca. Jest to około 48 kilometrów, więc naprawdę bardzo dużo. Latarnia morska znajdująca się w Jarosławcu zlokalizowana jest niemal w centrum tej miejscowości. Znajduje się ona na ulicy Szkolnej. Jej powstanie miało miejsce bardzo dawno, bo w roku 1829. Warto zaznaczyć, że tutejszą latarnię można zwiedzać, jednak jest to umożliwione tylko i wyłącznie w określonych porach roku i godzinach. Warto wyjść na jej szczyt i podziwiać przepiękne krajobrazy. Jest to naprawdę niezapomniane przeżycie.

W Jarosławcu jest bogata baza noclegowa oferująca pokoje w bardzo różnych miejscach. Turyści mogą zarezerwować nocleg w ekskluzywnym hotelu, ale także w małych prywatnych apartamentach, bądź pensjonatach. Noclegi w Jarosławcu na pewno zadowolą nawet najbardziej wybrednych turystów, którzy zdecydują się odwiedzić tę przepiękną miejscowość. Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie był nad Polskim morzem to powinien jak najbardziej tutaj przyjechać. Jarosławiec to bardzo dobre miejsce, aby zacząć swoją przygodę z podróżami i odwiedzinami naszego rodzimego wybrzeża. Oprócz latarni morskiej są tu także inne atrakcje.

Niektórzy wybierają się tutaj głównie po to, aby odwiedzić tutejszą latarnię, ponieważ fascynują się tego typu budowlami i pragną zwiedzić wszystkie, które można spotkać w Polsce. Nie jest ich mało więc na pewno zobaczenie wszystkich zajmie trochę czasu. Ta latarnia, która znajduje się w Jarosławcu na pewno jest jedną z tych najciekawszych. Nie na każdą z latarni można się wspiąć, a w przypadku tutejszej jest to jak najbardziej możliwe. Cena za wejście również nie jest wygórowana, więc nie powinna nikogo zaskoczyć, a praktycznie każdy będzie mógł sobie na taką atrakcję i jej zwiedzenie pozwolić. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się czy warto tutaj przyjechać, to prawdopodobnie nie jest zainteresowany wypoczynkiem nad morzem. Wszyscy ci, którzy kochają morze i wypoczynek na plaży, a także nadmorskie atrakcje turystyczne, na pewno nie będą mieli złudzeń i zdecydują się na przyjazd do Jarosławca, który niestety często jest niedocenianą miejscowością nadmorską. Warto to zmienić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>